Aicinām Latvijas muzejus solidarizēties ar Latvijas Okupācijas muzeju

2024. gada 28. februāra naktī Latvijas Okupācijas muzeja ēkas pirmajā stāvā tika izsists logs direktores kabinetā un iemesta aizdedzināta degmaisījuma pudele. Šis Latvijā nebijušais uzbrukums ir ne tikai agresija pret muzeju, bet arī pret Satversmi un patiesību. Tas muzeja darbu neapstādināja un neapstādinās. Muzejs turpina stāstīt par laiku Latvijas vēsturē, kad mums tika atņemta mūsu valsts, mūsu brīvība, bet tauta apzināti apspiesta un nīcināta.

Aicinām solidarizēties ar Latvijas Okupācijas muzeju un tieši šajā laikā stāstīt par 20. gadsimta divu okupāciju varu — Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas — nodarītajiem noziegumiem Latvijas valstij, zemei un tautai.

Aicinām Muzejus Latvijā sociālajos medijios izcelt priekšmetus no kolekcijām vai publicēt stāstus, kas attiecas uz laiku no 1940. līdz 1991. gadam un pierāda mūsu tautas spītu un nepadošanās garu.

Aicinām izmantot tēmturus #1940lidz1991 un #MuzejiNepadodas. Muzeji iestājas pret draudiem mūsu vēstures stāstam, mūsu vērtībām un valstij! Muzeji nepadodas!