IzvēlneAizvērt

10.06

Baltijas Muzeoloģijas vasaras skolas atvērtā sesija tiešsaistē “Ilgtspēja muzejā: kāpēc jārīkojas un ko varam darīt. Baltijas valstu pieredze”

2024. gada 9. jūnijā tiks atklāta un līdz 15. jūnijam Kuresārē, Igaunijā, notiks 20. Baltijas Muzeoloģijas vasaras skola (BMS).

Pirmdien, 10. jūnijā, skolas mācību programma sāksies ar Atvērto sesiju “Ilgtspēja muzejā: kāpēc jārīkojas un ko varam darīt. Baltijas valstu pieredze” (Sustainability in museums: why you should act and what you can do: experiences of the Baltic countries), kuru sākot no plkst. 10.00 būs iespējams vērot arī tiešsaistē, Igaunijas Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Facebook un YouTube kanālā. Skolas darba valoda – angļu.

Atvērtās sesijas uzmanības centrā šogad ir praktiskā pieredze ilgtspējīgu risinājumu izmantošanā mūsu muzejos. Atvērtās sesijas sākumā ievadvārdus teiks Merts Volmers (Märt Volmer), Igaunijas Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks. Atvērtajā sesijā ar referātu uzstāsies šī gada BMS lektore Lorēna Finča (Lorraine Finch). Turpinājumā ar savu pieredzi ilgtspējas jautājumu praktizēšanā muzejos dalīsies speciālisti no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. No Latvijas Atvērtajā sesijā piedalīsies Ieva Lībiete, Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzeja vadītāja, kura stāstīs par muzeja specifisko darbu ar slapjajiem preparātiem, veidojot muzeja jauno pastāvīgo ekspozīciju. Savukārt Inga Surgunte, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Kultūras programmas direktore, Latvijas Muzeju biedrības Ilgtspējīgas attīstības projektu vadītāja, informēs par pasākumiem Latvijas muzeju izpratnes veidošanā par ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Dienas noslēgumā par ilgtspējīgu tekstilizstrādājumu atkārtotu izmantošanu stāstīs igauņu modes dizainere Rēta Ausa (Reet Aus).

 

BMS 2024. gadā organizē Igaunijas Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde sadarbībā ar Sāremā muzeju un ar Igaunijas Kultūras ministrijas atbalstu. Nozīmīgu atbalstu BMS sniedz Lietuvas Kultūras ministrija, Latvijas Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds. Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrība ir skolas organizators Latvijā.

Baltijas Muzeoloģijas skola kopš 2004. gada ir Baltijas valstu Kultūras ministriju ilgtermiņa sadarbības projekts muzeju darbinieku tālākizglītībai, kas apvieno muzeju teoriju un praksi nedēļu ilgā programmā, un katru gadu notiek kādā no Baltijas valstīm. Plašāka informācija skolas tiešsaistes vietnē šeit.