Muzeju darbinieki tiekas ar Valsts prezidenta kundzi Andru Leviti un Igaunijas valsts prezidenta kundzi Sirji Karisu

Valsts prezidenta kundzes Andras Levites ielūgti, tikāmies ar Igaunijas valsts prezidenta kundzi un ilggadēju muzejnieci Sirji Karisu. Tikšanās laikā pārrunājām vairākas labās prakses un sadarbības iespējas:

• Izskatīt iespēju ieviest Latvijā kopējo muzeju apmeklējuma karti, kāda šogad ieviesta Igaunijā un jau darbojas Somijā;
  • Organizēt starpvalstu vizīti, lai analizētu Igaunijas kultūrkapitāla fonda darbības sistēmu, kur atsevišķs papildfinansējums novirzīts jau četru nozīmīgu Igaunijas kultūras ēku būvniecībai, kā nākamo iezīmējot jaunu mākslas muzeju;
  • Ņemot vērā pētniecības iestrādnes par muzejiem Latvijā un abu valstu līdzīgo problemātiku, izskatīt iespējas paplašināt pētniecisko fokusu Baltijas līmenī.

Tikšanās laikā tika pārrunāta arī situācija muzejos pēc pandēmijas raisītās krīzes, atbalsta daudzveidība Ukrainas iedzīvotājiem un muzejiem, kā arī mantojuma un muzeju pakalpojumu digitalizācijas jaunākās tendences, īpaši darbā ar skolas vecuma apmeklētājiem.