IzvēlneAizvērt

02.10

RĪTDIENAS MUZEJS: Muzejs un ainava

“Rītdienas muzejs 2023” ir Latvijas Muzeju biedrības veidota pieredzes apmaiņas un profesionālās pilnveides programma muzeju nozares profesionāļiem. Programmu veido lekcijas, darbnīcas un pieredzes apmaiņas pasākumi, kuros muzeju speciālistiem ir iespēja gūt jaunas teorētiskas un praktiskas zināšanas, kas veicina jaunu, inovatīvu un kvalitatīvu piedāvājumu tapšanu.

Muzeji ierasti saistās ar ēkām, kurās tiek vākts, glabāts, kopts un eksponēts muzeja krājums, tomēr mūsdienās, muzeja jēdzienam paplašinoties, ir skaidrs, ka tā robežas arī ir paplašinājušās. Muzejs vairs nav izolēta vientuļa sala, bet drīzāk viens no elementiem kopējā kultūrvēsturiskajā ainavā. Šoreiz uz semināru esam aicinājuši ainavu arhitekti Gitu Gāgani, kura runās par atbildības tēmu pret ārtelpu, mudinot aizdomāties gan par likumisko ietvaru, gan par izpētes un vīzijas nozīmi ainavu projekta veidošanā, gan tālāko kopšanu un uzturēšanu. 

Otrs lektors būs tēlnieks, vides mākslas pārstāvis Ģirts Burvis, kurš dalīsies savā ilggadējā pieredzē, veidojot kultūrvēsturiskā ainavā balstītus vides mākslas objektus, izceļot to cik svarīga loma veiksmīga objekta izveidē ir gan pasūtītājam, gan sabiedrībai, kurai tas tiek veidots.  

 

Pieteikšanās līdz 28.09.2023 vai sasniedzot maksimālo dalībnieku skaitu: šeit.

NB! “Rītdienas muzeja” programma tiek piedāvāta tikai Latvijas Muzeju biedrības biedriem.

 

Norises datums: 02.10.2023  

Norises vieta: Rakstniecības un mūzikas muzeja ekspozīcijas “Dziesmusvētku telpa” Kopienas telpā, Mežaparka Lielajā estrādē, Ostas prospekts 11, Rīga

Dalības maksa: 5,00 EUR tējas un kafijas galdam.

 

Dienas programma

9.30–10.00 Reģistrācija 

10.00–12.00 Ģirts Burvis. Vides māksla kultūrvēsturiskā ainavā

12.00–13.00 Pusdienas*

13.00–14.30 Gita Gāgane. Atbildība par ārtelpu

14.30–14.45 Kafijas pauze

14.45–16.00 Divas paralēlas norises. Ekskursija pa Mežaparka estrādes apkārtējo teritoriju vai Rakstniecības un mūzikas muzeja ekspozīcijas “Dziesmusvētku telpa” apmeklējums. 

 

*Tiks pasūtītas kopīgas pusdienas. Cena 10,00 EUR. Tie, kuri nevēlas piedalīties, var ņemt līdzi savas pusdienas.