MUZEJPEDAGOĢISKA PROGRAMMA: Renesanses laika spēles
Bauskas pils muzejs
Pašvaldības muzejs
Muzeja veids atbilstoši Muzeju likumam
Akreditēts
Muzejs ir akreditēts Kultūras ministrijā
Muzeju biedrības saimē
Latvijas Muzeju biedrības biedrs
Tēmas
- Vēsture
- Arheoloģija
Forma
- Gida stāstījums
- Muzejpedagoģiska nodarbība
Vecuma grupa
- 1. – 4. klase
- 5. – 9. klase
- 10. – 12. klase
Valoda
- Latviešu
- Angļu
- Krievu
- Maksas
- 30.00 EUR (LV), 35.00 EUR (RU, EN) no grupas + ieejas biļete muzejā
- Pasākums notiek: Klātienē
- Pasākuma ilgums: 01:30h
- Dalībnieku skaits: līdz 30
Muzejpedagoģiskā programma "Renesanses laika spēles" ir interaktīva nodarbība mazāko klašu skolēniem, pusaudžiem, un jauniešiem, kuras laikā ir iespēja uzzināt vairāk par renesanses laika spēlēm un rotaļām un galma sadzīves kultūru.
Nodarbības sākumā grupas dalībnieki kopā ar programmas vadītāju dodas ekskursijā pa Bauskas pili iepazīstot "Vēstures ekspozīciju", kostīmu izstādi "Tērps un rotas Kurzemes hercogistē 1561- 1620" un interjeru ekspozīciju. Ekskursijas laikā lielākais akcents tiek likts uz galma sadzīves kultūru un arheoloģiskajos izrakumos atrastajiem spēļu fragmentiem.
Programmas noslēgumā grupas dalībnieki kopīgi ar programmas vadītāju iepazīst rotaļas un spēles, kas veidotas pēc renesanses perioda mākslas darbos redzamajiem spēļu galdiņiem un Bauskas pils arheoloģiskā materiāla. Spēles un rotaļas tiek izvēlētas atbilstoši auditorijai. Mazāko klašu skolēniem tās ir vienkāršākas, taču jauniešiem un pusaudžiem, sarežģītākas. Programmu iespējams sākt arī ar spēlēm un nobeigumā doties ekskursijā pa pili, tas tiek pieskaņots katrai grupai individuāli.
Nodarbībā tiek pārrunātas tādas tēmas kā vēsture, galma sadzīves kultūra, arheoloģija, brīvā laika pavadīšanas veidi, spēles un rotaļas.
Papildu informācija
Pieteikšanās:
Grupas apmeklējums jāpiesaka iepriekš.
T: +371 63923793, +371 20011880
Par pakalpojumu var norēķināties ar pārskaitījumu. Skolotājai, pavadot grupu, ieeja muzejā bezmaksas.
Muzejā vēlams ierasties 10-15 minūtes pirms muzejpedagoģiskās programmas sākuma, lai nesteidzīgi varētu sagatavoties nodarbībai.
Par atsevišķu samaksu ir iespējams pasūtīt, lai vadītāja ir ģērbusies vēsturiskā kostīmā. Iespējams organizēt divas paralēlas grupas ar kopējo maksimālo dalībnieku skaitu 60.
Norisi iespējams pielāgot skolēniem no specializētām izglītības iestādēm, kā arī ar mazākumtautību skolēniem (pielāgojot valodas sarežģītības līmeni). Visos no minētajiem gadījumiem lūdzam norises gaitu saskaņot un pārrunāt ar muzeja darbinieku piesakot muzejpedagoģisko programmu.
Automašīnu stāvlaukums atrodas netālu no pils, kur autobusu var novietot bezmaksas, ja stāvlaukums ir aizņemts automašīnas un autobusus var novietot uz netālu esošajām ielām tam paredzētās vietās, atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem.
Atsauksmes (0)
Iesakām apmeklēt
-
MUZEJPEDAGOĢISKA PROGRAMMA: Deju stunda Kurzemes hercogistes galmā
Maksas Gida stāstījums 1.-12.klaseBauskas pils muzejs
-
MUZEJPEDAGOĢISKA PROGRAMMA: Ģērbšanās kultūra Kurzemes un Zemgales hercogistē (1561-1620)
Maksas Gida stāstījums 5.-12.klaseBauskas pils muzejs
-
MUZEJPEDAGOĢISKA PROGRAMMA: Galma sadzīves kultūra 16.gs.beigas – 17.gs.sākums
Maksas Gida stāstījums 5.-12.klaseBauskas pils muzejs
Izvēlies muzeju!
Atbalstītāji