MUZEJPEDAGOĢISKA NODARBĪBA: Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā
Liepājas muzejs
Pašvaldības muzejs
Muzeja veids atbilstoši Muzeju likumam
Akreditēts
Muzejs ir akreditēts Kultūras ministrijā
Muzeju biedrības saimē
Latvijas Muzeju biedrības biedrs
Tēmas
- Vēsture
Forma
- Muzejpedagoģiska nodarbība
Vecuma grupa
- 5. – 9. klase
- 10. – 12. klase
Valoda
- Latviešu
- Angļu
- Krievu
- Maksas
- 15.00 EUR par grupas nodarbību līdz 25 skolēniem
- Pasākums notiek: Klātienē
- Pasākuma ilgums: 01:00h
- Dalībnieku skaits: līdz 25
Muzejpedagoģijas nodarbība “Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā” ir veltījums dramatiskajiem notikumiem, kuri risinājās pirms 100 gadiem, kad sarežģītos apstākļos 1918. gada 18. novembrī Rīgā tika proklamēta Latvijas Republika un iesākās cīņa par jaundibinātās valsts brīvību. Nodarbība notiek šiem notikumiem izveidotā ekspozīcijā, kas izvietota divās muzeja zālēs.
Pirmajā zālē ir iespēja iepazīties ar Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem – liepājniekiem, kuri saņēmuši šo prestižo ordeni par militāriem nopelniem un tiem cilvēkiem, kuri šo ordeni saņēmuši par darbību Liepājā, kad tur uzturējās Latvijas Pagaidu valdība, kas darīts ar nolūku godināt Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus.
Otrā zāle veltīta Latvijas Pagaidu valdībai – tā atgādina sajūtu uz tvaikoņa, viļņotās sienas un zilie toņi palīdz izjust tvaikoņa “Saratov” sajūtu. Pie sienas redzami visu valdības pārstāvju portreti. Izstādīts Liepājā izveidotā bruņotā vilciena “Kalpaks” makets un izstādīts unikāls priekšmets – liepājnieces Emīlijas Vecvagares dienasgrāmata, kurā stāstīs par laiku, kad Liepājā atradās Latvijas pagaidu valdība.
Nodarbības mērķis ir panākt skolēnu izpratnes pieaugumu par notikumiem Liepājā 1919. g. pirmajā pusē, īpaši akcentējot notikumus Liepājā 1919. gadā un Latvijas Pagaidu valdības darbu.
Nodarbības laikā skolēni dalās grupās un iepazīstas ar norisēm Liepājā laika posmā no 1919.gada 7.janvāra līdz 7.jūlijam.
Pirmā grupa - par politisko un saimniecisko situāciju Liepājā un Pagaidu valdības darbu iegūst, analizē un interpretē informāciju no īpaši sagatavota mācību metodiskā līdzekļa – stenda, kas stāsta par Pagaidu valdības sastāvu un ministriju darbu.
Otrā grupa strādā ar Liepājas karti, atzīmējot 20.gs. sākuma Liepājas kartē notikumu aktuālās vietas un pētot saimnieciskās situācijas raksturojumu Liepājā.
Trešā grupa ar interaktīva stenda palīdzību iepazīstas un izzina Liepājā norisinošo notikumu saistību ar Latvijas, Baltijas un pasaules notikumiem un aktualitātēm.
Papildu informācija
Pieteikšanās:
T: +371 29605223, +371 63422604
Norise notiek pēc pieprasījuma un iepriekš saskaņojot ar Liepājas muzeja darba laiku darbdienās no plkst. 10.00-18.00.
Par muzejpedagoģijas vadīšanu svešvalodā tiek piemērota papildus samaksa.
Atsauksmes (0)
Iesakām apmeklēt
-
TIEŠSAISTES NODARBĪBA: Gadskārtu ieražas Dienvidkurzemes sētā
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 1.-9.klaseLiepājas muzejs
-
TIEŠSAISTES NODARBĪBA: Māksla man visapkārt
Maksas Attālināta norise 1.-12.klaseLiepājas muzejs
-
NODARBĪBA: Kas ir muzejs?
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 1.-9.klaseLiepājas muzejs
Izvēlies muzeju!
Atbalstītāji