IzvēlneAizvērt

Uz sarakstu

Brīvības bulvāris 32, Rīga

Valsts muzejs

Akreditēts

Muzeju biedrības saimē

Tēmas

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Vēsture
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Personība
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Tehnika

Forma

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Muzejpedagoģiska nodarbība

Vecuma grupa

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 1. – 4. klase
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 5. – 9. klase

Valoda

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Latviešu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Krievu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Maksas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 0.75 EUR no katra skolēna (ieejas biļete) un 7.11 EUR no grupas (gida pakalpojumi)
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākums notiek: Klātienē
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākuma ilgums: 01:00h
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dalībnieku skaits: līdz 25

Programmas mērķis ir veicināt tās dalībnieku izpratni par Latvijas valsts veidošanās apstākļiem un norisi, nostiprināt priekšstatu par Latvijas valsti kā vērtību. Skolēni, nodarbību zālē vērojot slaidrādi un klātienē iepazīstot muzeja kolekcijas priekšmetus (Lāčplēša Kara ordeni, Triju Zvaigžņu ordeni u.c.), izzina vēstures liecības, kas stāsta par Latvijas valsts tapšanu un aizstāvēšanu. Nodarbības laikā skolēnos attīsta tādas vērtības kā Latvijas valsts, brīvība, dzīvība, cilvēka cieņa, pilnveido tikumus - atbildība, centība, gudrība, savaldība, drosme u.c.

 

Nodarbības gaita
Sākumskolas klašu skolēni, uzklausot muzejpedagoga stāstījumu, gūst priekšstatu par Latvijas valsts tapšanas apstākļiem un norisi, iepazīstot tādus jēdzienus kā teritorija, iedzīvotāji, valsts, valoda, simboli, armija, robežas, valsts apbalvojums u.c. Nodarbības gaitā tās dalībnieki pārrunā dzirdēto, paužot savu un uzklausot citu viedokli, tādējādi attīstot sadarbības un līdzdalības prasmes. Noslēgumā skolēni pārdomā, kāds varētu būt katra ieguldījums Latvijas valsts izaugsmē.

 

Pamatskolas klašu skolēni, uzklausot muzejpedagoga stāstījumu par Latvijas valsts tapšanu un aizstāvēšanu un analizējot dažādus rakstiskos un vizuālos vēstures avotus, mācās atšķirt viedokli no fakta un izvērtēt, kurš avots ir uzticams un kurš - nē. Tad nodarbības dalībnieki veido laika līniju, izmantojot slaidrādē demonstrētās fotogrāfijas. Nodarbības noslēgumā skolēni dalās pieredzes stāstos par valsts svētku svinēšanas tradīcijām un ierosina jaunus svētku svinēšanas veidus.

 

Nodarbības atbilstība mācību priekšmetiem izglītības iestādēs
Nodarbība ir piemērota pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas klašu skolēniem, apgūstot mācību priekšmetus "Sociālās zinības” (1. klasē – tematu “Kā sadarboties, svinot svētkus, ģimenē un klasē”, 2. klasē – tematu ”Kā pētīt un raksturot savu pilsētu un novadu?”, 3. klasē – tematu “Kā raksturot Latviju?”) un "Sociālās zinības un vēsture" (4. klasē - tematu “Kā saglabāt tradīcijas un līdzdarboties kopienā?”, 5. klasē – “Kā pētīt un saglabāt vēstures liecības”, 6. klasē – tematu “Kā veidojās Latvijas valsts?”).


Papildu informācija

Ieteikumi pirms muzeja apmeklējuma
Lai muzeja apmeklējums būtu patīkams un lietderīgs, lūdzam iepazīt un ievērot ieteikumus pirms muzeja apmeklējuma.

 

Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10-15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai pagūtu veikt norēķinus kasē un novietot virsdrēbes garderobē. Muzejs nenodrošina stāvvietu transportlīdzekļu novietošanai.

 

Norēķinu kārtība
Norēķinoties ar programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros piešķirtajiem līdzekļiem, pēc nodarbības pieteikšanas skolai nepieciešams uz muzeja e-pastu nosūtīt norēķinu rekvizītus. Rēķins tiks sagatavots pēc nodarbības un izsūtīts uz skolu pa pastu. Informācija par maksas pakalpojumiem un gadījumiem, kad pakalpojumu maksu neiekasē, pieejama muzeja mājaslapā.

 

Nodarbības pielāgojamība
Nodarbības satura un valodas sarežģītības līmeni ir iespējams pielāgot pēc nepieciešamības. Ir iespējams paralēli organizēt vairākas tematiski atšķirīgas nodarbības (katra grupa atsevišķi, līdzīgs nodarbības norises laiks). Minētajos gadījumos lūdzam nodarbības pielāgošanu konkrētai grupai saskaņot, sazinoties ar muzeju.

 

Kontakti
E.: info@lnvm.lv
T.: +371 67221357


Atsauksmes (0)Izvēlies muzeju!

Vecuma grupa
Tēmas
Atrašanās vieta
Valoda
Izmaksas
Veids
Forma
Dalībnieku skaits
8 - 70 pers.
Ilgums
30 - 180 h

Atbalstītāji