MUZEJPEDAGOĢISKA PROGRAMMA: Tautumeitas pucējas
Alūksnes muzejs
Pašvaldības muzejs
Muzeja veids atbilstoši Muzeju likumam
Akreditēts
Muzejs ir akreditēts Kultūras ministrijā
Muzeju biedrības saimē
Latvijas Muzeju biedrības biedrs
Tēmas
- Vēsture
- Personība
- Novadpētniecība
- Etnogrāfija
- Dizains
Forma
- Muzejpedagoģiska nodarbība
Vecuma grupa
- 1. – 4. klase
- 5. – 9. klase
Valoda
- Latviešu
- Krievu
- Maksas
- 1,00 EUR
- Pasākums notiek: Klātienē
- Pasākuma ilgums: 02:00h
- Dalībnieku skaits: līdz 30
Muzejpedagoģiskajā programmā „Tautumeitas pucējas” skolēni tiek iepazīstināti ar latviešu tautas tērpu, tā sastāvdaļām, nēsāšanas tradīcijām un novadnieces Austras Lindes kolekciju ekspozīcijā „No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”. Praktiskajā daļā jaunākie skolēni, izvēloties nepieciešamās tautas tērpa detaļas, apģērbj un izkrāso papīra lellīti. Vecāko klašu skolēni apgūst šūšanas prasmes, veidojot miniatūro tautas tērpa detaļu – vainadziņu, ko var izmantot kā dekoratīvu elementu rokassprādzi.
Programmas laikā skolēni gūst priekšstatu par kultūras mantojumu un tā vērtībām un veido radošu darbu ar latviešu tautas tērpam atbilstošu kompozīciju. Sintezējot vairākus latviešu tautas rakstus un krāsas, mērķtiecīgi izmanto to radoša darba veidošanā. Lai nonāktu pie jaunām un noderīgām idejām, iedvesmojas no Austra Lindes pieredzes. Skolēni mācās vadīt procesu no idejas radīšanas līdz tās īstenošanai. Saskaroties ar grūtībām, neatlaidīgi meklē un rod risinājumu, nostiprinot rakstura īpašību – pacietību.
Programmas laikā skolēni attīsta prasmes klausīties, vērot, salīdzināt, atpazīt, atdarināt, radoši improvizēt. Skolēni darbojas grupās un individuāli.
Skolēni mācās atšķirt arheoloģiskos un etnogrāfiskos tautastērpus.
Iepazīst informāciju par tautastērpu valkāšanas tradīcijām, aplūkojot izstādi „No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”.
Komplektē novadu sieviešu un vīriešu tautastērpus, balstoties uz zināšanām par tautastērpu detaļām, valkāšanas tradīcijām.
Mācās raksturot tautastērpu veidošanā izmantotos mākslinieciskos izteiksmes līdzekļus, rokdarbu un šūšanas tehnikas, amatu prasmes.
Patstāvīgi īsteno dizaina procesu, veidojot dekoratīvu priekšmetu - vainadziņu (rokassprādzi).
Norisi iespējams pielāgot skolēnu vecumposmam, kā arī skolēniem no specializētām izglītības iestādēm un mazākumtautību skolēniem.
Visos no minētajiem gadījumiem lūdzam norises gaitu saskaņot ar muzeja darbinieku.
Papildu informācija
Muzejā vēlams ierasties 10 minūtes pirms nodarbības sākuma. Pirms ierašanās uz nodarbību aicinām skolotājus klasē pārrunāt drošības noteikumus darbā ar asiem priekšmetiem (adatu, šķērēm).
Atsauksmes (0)
Iesakām apmeklēt
-
PIECI LIKTEŅSTĀSTI: Teatrāli izglītojošs uzvedums ar līdzdarbošanos
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 5.-12.klaseAlūksnes muzejs
-
MUZEJPEDAGOĢISKA PROGRAMMA: Iepazīsim Alūksni
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 5.-12.klaseAlūksnes muzejs
-
IZZINOŠA NODARBĪBA: Leo Kokles dzīve un radošā darbība
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 5.-12.klaseAlūksnes muzejs
Izvēlies muzeju!
Atbalstītāji