IzvēlneAizvērt

13.07

Aicina pieteikties profesionālās pilnveides kursam „Muzeju darbības pamati”

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Tālākizglītības centrs aicina pieteikties muzeju profesionāļu vidū populārajam profesionālās pilnveides kursam “Muzeju darbības pamati” (160 akadēmiskās stundas), kas notiks 2023.gada 11.septembrī – 6.decembrī.

Kurss paredzēts muzeju darbiniekiem ar nelielu darba pieredzi un bez izglītības kultūras mantojuma pārvaldības jomā. Dalībnieki pieredzējušu muzeju profesionāļu vadībā iegūs plašu ieskatu visās muzeja darbības pamatjomās. Kursanti tiks iepazīstināti ar muzeju darbības būtību un specifiku, iepazīs muzeja pētnieciskā darba aspektus un darba ar muzeja krājumu nosacījumus. Kursa dalībnieki gūs izpratni arī par muzeja komunikācijas ar sabiedrību veidiem un piedalīsies jaunas muzeja izstādes konceptuālā un praktiskā plānošanā. Rezultātā dalībnieki iegūs strukturētas zināšanas, kas palīdzēs uzlabot savu kompetenci muzeja darbā, izprotot muzeja darbības uzdevumus, ko līdzšinējie kursa dalībnieki augstu novērtējuši.

Kursa norise plānota pamatā tiešsaistē, sniedzot iespēju mācīties un līdzdarboties visu reģionu muzeju pārstāvjiem. Sešas mācību dienas plānotas klātienē Rīgas muzejos un LKA telpās, lai iepazītos ar dažādu profilu muzeju praktisko darbu un organizētu mācību uzdevumus grupu darbā. Tādējādi kursu dalībniekiem būs iespēja attīstīt sadarbību ar kolēģiem citos Latvijas muzejos. Nokārtojot četru mācību moduļu ieskaites, dalībnieki saņems apliecību par profesionālās pilnveides izglītību.

 

Kursa apraksts pieejams šeit.

Pieteikšanās līdz 20. augustam, aizpildot elektronisko reģistrācijas anketu šeit.