Aicinām lejupielādēt Henrija Makgī rokasgrāmatu “Muzeji un Katastrofu riska mazināšana” latviešu valodā

Latvijas Muzeju biedrība (LMB) turpina sadarbību ar britu muzeju speciālistu Henriju Makgī (Henry McGhie, Curating Tomorrow), atbalstot Latvijas muzejus un citas atmiņas institūcijas darbā ar ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

No 13. oktobra LMB mājaslapā būs pieejams Henrija Makgī rokasgrāmatas “Muzeji un katastrofu riska mazināšana” tulkojums latviešu valodā, kas saturiski papildina 2021. gadā iznākušo Henrija rokasgrāmatas “Muzeji un Ilgtspējīgas attīstības mērķi” tulkojumu, kā arī 2022. gadā īstenoto LMB podkāstu sēriju “Muzeji mieram”.

Henrijs Makgī: “Kultūras iestādes var veicināt mieru nākotnē dažādos veidos. Kā veidot mierpilnu nākotni cilvēkiem un planētai? Kā ne tikai izdzīvot, bet arī dzīvot labklājībā? Kāda loma šajā darbā var būt muzejiem, bibliotēkām un citām kultūras institūcijām? Šajā lekcijā tiks aplūkoti katastrofu riska mazināšanas principi, kuru mērķis ir konstruktīvi un proaktīvi pārvaldīt riskus, lai ikvienam nodrošinātu labāku, mierpilnu nākotni.”

Aicinām lejupielādēt izdevuma PDF versiju šeit.

Sadarbības partneri: Latvijas Muzeju biedrība, Latvijas Bibliotekāru biedrība, Curating Tomorrow, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, British Council pārstāvniecība Latvijā. Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds.