Aicinām sekot Latvijas Muzeju biedrības aktualitātēm platformā Facebook!

2024. gada 6. aprīlī tika uzlauzts Latvijas Muzeju biedrības Facebook konts, kuru atgūt nav izdevies. Apzināmies, ka tieši šī platforma bija viens no efektīvākajiem komunikācijas kanāliem, lai sasniegtu muzeju nozares profesionāļus un šobrīd esam izveidojuši jaunu lapu. Aicinām sekot mums, informēt kolēģus un palīdzēt atgūt mūsu brīnišķīgo kopienu Facebookā!

Zemāk esam sagatavojuši noderīgu informāciju tiem muzeju darbiniekiem, kuru pārziņā ir muzeju Facebook lapas. Jau iepriekš izsaku lielu pateicību visiem par atbalstu un atsaucību!

Ko no šīs situācijas mēs varam mācīties un darīt – veikt drošības auditu un pārliecināties, ka:

• Nelietojam viegli uzminamas paroles, iesakām izmantot paroļu ģenerēšanas rīkus;
  • Tā kā paroles nav 100% drošas, jo pat spēcīgākās paroles tiek nopludinātas Facebook kontu administratoriem ir jāizmanto divu faktoru autentifikācija;
  • Pārskatiet un izdzēsiet no sava Facebook lapas konta visus, kam vairs nav tur jābūt;
  • Pārliecinies vai lapai ir vismaz divi administratori. Tādā veidā, ja viena administratora konts ir uzlauzts vai bloķēts, otrs administrators var iejaukties un to labot;
  • Ieslēdziet konta paziņojumus, lai ātri redzētu konta darbības un zinātu, kad notiek kaut kas notiek ārpus ierastās normas;
  • Nelietojiet publiskos bezmaksas wifi tīklus;
  • Divu faktoru autentifikācija jāieslēdz arī e-pastam, ar kuru esat reģistrējušies Facebook. Ja tas ir gmail, tad to var izdarīt šeit.

Iesakām izlasīt arī divus noderīgus bloga rakstus par drošību digitālajā vidē:

Aicinām sekot līdzi biedrības un muzeju nozares aktualitātēm platformā Facebook.com!