Latvijas Nacionālais vēstures muzejs atklās Rīgas pili ar pasākumu programmu “Atkalsatikšanās Rīgas pilī”

Pēc vairāk nekā 10 gadu pārtraukuma Latvijas Nacionālais vēstures muzejs vērs restaurētās Rīgas pils vārtus apmeklētājiem, 2024. gada 26. un 27. oktobrī piedāvājot pasākumu programmu “Atkalsatikšanās Rīgas pilī”.

Staltā, baltā Rīgas pils pēc restaurācijas ir atguvusi virkni skaistāko telpu – velvju pagrabus, remteri, kapelu, Svina torni 5 stāvu augstumā, galeriju, bēniņus un citas – un ir skatāma visā 509 gadu godībā. Aicinām pirmoreiz vai no jauna satikties ar pili gan abās atklāšanas dienās, gan pēc tam!

Pirmajā atklāšanas dienā, 26. oktobrī, Rīgas pils būs atvērta no 10.00 līdz 18.00. Visas dienas garumā pili iepazīt palīdzēs apskates punktu maršruts, kas vedīs no velvju pagrabiem līdz pat bēniņiem, apstājoties pie zīmīgākajām vietām un objektiem pilī (maršrutu būs iespējams veikt arī ar audiogida palīdzību). Ekspresizstādē “Pazaudēts un atrasts” varēs aplūkot interesantākos priekšmetus, kas uzieti restaurācijas laikā, bet fotoizstāde “Toreiz un tagad” iepazīstinās ar pils telpu pārvērtībām laika gaitā. Viduslaiku noskaņu velvēs, tornī un gaiteņos radīs Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu uznāciens ar senajiem mūzikas instrumentiem. Viesus sagaidīs, informēs un vadīs cauri pilij trīs atraktīvi pavadoņi.

Īpaša programma šajā dienā paredzēta ģimenēm ar bērniem: studijas “Zīļuks” teātra izrāde un dejas izrāde, kā arī radošas aktivitātes darbnīcās, grīdas spēles un pils apskati noslēdzošais piedzīvojums Taurētāja tornī.

Pirmās dienas programma:

Visu dienu un visur:

-1. līdz 5. stāvs: Rīgas pils apskates punktu maršruts (t. sk. audiogidā), atradumu izstāde “Pazaudēts un atrasts”, fotoizstāde “Toreiz un tagad”

3 pavadoņi pils iepazīšanai

10.30–11.30, dažādas pils telpas: Latvijas Mūzikas akadēmijas Senās mūzikas katedras mācībspēku un studentu koncerts

12.00, remteris: bērnu teātra studijas “Zīļuks” izrāde “Sprīdītis”

13.30 un 14.30, augšējais (ieroču) stāvs: bērnu teātra studijas “Zīļuks” dejas performance

15.30–17.00, dažādas pils telpas: Latvijas Mūzikas akadēmijas Senās mūzikas katedras mācībspēku un studentu koncerts

10.00–18.00, velvju pagrabi un 4. stāvs: karodziņu darbnīca, kartīšu darbnīca, kaligrāfijas darbnīca, grīdas spēles, fotobūda ar lieliskiem Rīgas pils skatiem

Otrajā atklāšanas dienā, 27. oktobrī, viesus aicināsim iejusties Rīgas pils pirmsākumu gaisotnē, gan izpētot velvju pagrabu zāles un laika liecības sienās un mūros, gan piedaloties vēstures izpētes un rekonstrukcijas kluba “Rodenpoys” aktivitātēs un aplūkojot ieroču stendus. Pils augšējos stāvos būs atvērtas radošās darbnīcas, bet pētnieka garu uzturēs apskates punktu maršruts (arī audiogidā), kā arī izstādes “Pazaudēts un atrasts” un “Toreiz un tagad”. Iemūžināties vienatnē, ar draugiem vai ģimeni uz lieliskiem Rīgas pils skatiem fonā varēs fotokastē.

Otrās dienas programma:

Visu dienu:

vārteja un velvju pagrabi: bruņu un ieroču stends un godasardze (vēstures izpētes un rekonstrukcijas grupa “Rodenpoys”)

4. stāvs: radošās darbnīcas, grīdas spēles, fotobūda ar lieliskiem Rīgas pils skatiem

Dalības maksa pasākumos – ieejas biļete muzejā: pieaugušajiem 5 eiro, studentiem, pensionāriem un III grupas invalīdiem 3 eiro, skolēniem 2 eiro, ģimenēm (1 + 2) 6 eiro, ģimenēm (2 + 2) 11 eiro.