IzvēlneAizvērt

09.03

Vebinārs: Ilgtspējīgs tūrisms un pētniecība IAM atbalstam

No 2020. gada novembra līdz 2021. gada maijam Latvijas Muzeju biedrība sadarbībā ar britu muzeju speciālistu, rokasgrāmatas “Muzeji un ilgtspējīgas attīstības mērķi” autoru Henriju Makgī rīko septiņu vebināru ciklu “Muzeji un ilgtspējīgas attīstības mērķi”.

Vebināros tiek atklāts, kā muzeji savā ikdienas darbā, veicot ikdienas pienākumus un radot jaunus pakalpojumus un produktus, var atbalstīt ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu – pievēršoties ne vien vides jautājumiem, bet arī muzeju augstajam potenciālam sniegt ieguldījumu planētas iedzīvotāju izglītotībā un labklājībā. Vebināru programmu veidos Henrija Makgī priekšlasījums (40 min) un diskusija ar auditoriju (20 min).

Vebinārā "Ilgtspējīgs tūrisms un pētniecība Ilgtspējīgas attīstības mērķu atbalstam" aplūkosim divas atsevišķas tēmas. Pirmkārt, ilgtspējīgs vai atbildīgs tūrisms var kļūt par nozīmīgu ilgtspējīgas attīstības instrumentu, īpaši nelielās un nomaļās kopienās; savukārt, ne-ilgtspējīgs tūrisms var izraisīt daudzas problēmas. Otrkārt, pētniecība ir vitāli svarīgs ilgtspējīgas attīstības aspekts. Muzeji var atbalstīt pētniecību ilgtspējīgai attīstībai vairākos veidos; vebinārā apskatīsim dabas muzeju piemēru. Skatīsim arī dažādus ietvarus un rīkus, ko muzeji var izmantot, iesaistoties dažādās starptautiskās iniciatīvās, un analizēsim Latvijas piemērus.

 

Vebināra darba valoda: angļu

Reģistrācija: šeit

Dalība: bez maksas. Maksimālais dalībnieku skaits: 100

Visu vebināru programma: šeit

 

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds