Latvijas Muzeju biedrība izsludina jauno “Rītdienas muzejs 2024” pasākumu programmu

Oktobrī un novembrī Latvijas muzeju speciālisti aicināti piedalīties profesionālās pilnveides programmā “Rītdienas muzejs 2024”, kas šogad pievērsīsies nevardarbīgās komunikācijas metodēm, labbūtībai un izdegšanai, kā arī organizāciju stratēģiju attīstībai mainīgos laikos.

“Rītdienas muzejs” ir Latvijas Muzeju biedrības veidota pieredzes apmaiņas un profesionālās pilnveides programma muzeju nozares profesionāļiem. Programmu veido lekcijas, darbnīcas un pieredzes apmaiņas pasākumi, kuros muzeju speciālistiem ir iespēja gūt jaunas teorētiskas un praktiskas zināšanas, kas veicina jaunu, inovatīvu un kvalitatīvu piedāvājumu tapšanu, un veicina muzeju speciālistu labbūtību un pašizaugsmi. “Rītdienas muzejs” jau vairāku sezonu garumā sniedz jaunas zināšanas, ļauj paplašināt redzesloku, veicina jaunu darba metožu un rīku ieviešanu muzeju praksē, kā arī veicina pašanalīzi un attīsta Latvijas muzeju nozari kopumā.

2024. gada rudens “Rītdienas muzejs” programma pievēršas muzeju darbinieku labbūtībai un pašizaugsmei. Nevardarbīgās komunikācijas speciālistes Imelde Podiņa un Selīna Hārta (Céline Huart) Rīgā, Rēzeknē un Ventspilī iepazīstinās semināru apmeklētājus ar nevardarbīgas komunikācijas metodēm laikā, kad sabiedrībā un arī ikdienas komunikācijā ir tik daudz dažādu viedokļu un emociju. Psiholoģe Marija Ābeltiņa seminārā Rīgā stāstīs par darba un privātās dzīves līdzsvara nozīmi un izdegšanas riskiem. Padziļināti aplūkos jautājumus, kā neizdegt un tikt galā ar darba uzdevumiem, veicinot emocionālo labbūtību. Savukārt Inese Vaivare sniegs vērtīgus ieskatus no Latvijas un starptautiskās prakses par to, kā veidot organizāciju attīstības stratēģijas mainīgajā un sarežģītajā pasaulē.

Programma nodrošina nozares labo prakšu pēctecību, kā arī iedvesmo muzeju darbiniekus ikdienas darbam muzejā. Ik gadu lielā auditorijas atsaucība, iesaiste un pozitīvās atsauksmes apliecina programmas nepieciešamību, kā arī sniedz iespēju LMB būt aktīvā kontaktā ar tās biedriem un izprast labāk to vajadzības un Latvijas muzeju aktualitātes, problēmas. Programma ietver nozares pašanalīzi un iespēju palūkoties uz savu darbību arī no citu nozaru skatu punkta, tādējādi veicinot tās izaugsmi un vairojot muzeju speciālistu pašapziņu, rīcībspēju un vienotību.

Programma:

01.10.2024. RĪTDIENAS MUZEJS: Nevardarbīgās komunikācijas metodes viedokļu un emociju dažādībā. Rīga

15.10.2024. RĪTDIENAS MUZEJS: Nevardarbīgās komunikācijas metodes viedokļu un emociju dažādībā. Rēzekne

05.11.2024. RĪTDIENAS MUZEJS: Labbūtības vairošana caur profesionālās izdegšanas profilaksi. Rīga

12.11.2024. RĪTDIENAS MUZEJS: Nevardarbīgās komunikācijas metodes viedokļu un emociju dažādībā. Ventspils

25.11.2024. RĪTDIENAS MUZEJS: Jēgpilna stratēģija mainīgos laikos. Rīga

NB! “Rītdienas muzeja” programma tiek piedāvāta tikai Latvijas Muzeju biedrības biedriem.

Pateicamies par atbalstu un sadarbību RSU Anatomijas muzejam, Latgales Kultūrvēstures muzejam, Latvijas Okupācijas muzejam, Piejūras brīvdabas muzejam, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejam.

Semināru ciklu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.